DIOCHI

Bylinné produkty pre zdravie a krásu človeka

Diochy balíčky

 

 

Orgánové hodiny

 

23.-l. hodina

Obdobie najväčšej pracovnej činnosti žlčníka. U ľudí so žlčníkovými problémami dochádza k problémom a nočnému prebúdzaniu.

 

l.-3. hodina

Začína pracovať pečeň. V tejto dobe nastáva útlum (najnižšie okysličenie mozgu), je potrebné byť opatrný najmä pri činnosti vyžadujúcej zvýšenú opatrnosť. Neodporúča sa konzumácia ťažkých a mastných jedál alebo pitie alkoholu

 

3.-5. hodina

Vrcholí činnosť pľúc, možné nočné prebúdzanie fajčiarov, astmatikov, prieduškárov alebo ľudí s ochoreniami dýchacích ciest. Zvýšená je psychická a emocionálna záťaž.

 

5.-7. hodina

Vrchol činnosti hrubého čreva. Najvhodnejšia doba pre vyprázdňovanie organizmu. Je potrebné vyhýbať sa stresu a psychickej záťaži a zvýšiť príjem tekutín (čaje).

 

7.-9. hodina

Vrcholí činnosť žalúdka. Telo najlepšie spracováva prijatú potravu - je to teda najvhodnejší čas na jedlo s dostatočným množstvom vitamínov. Neodporúča sa sprchovanie v studenej vode nakoľko telo potrebuje byť v teple.

 

9.-11. hodina

Vrcholí práca pankreasu a sleziny, neodporúča sa konzumácia alkoholu. Vhodné je ovocie, med (je to jediná denná doba, kedy je telo schopné stráviť sladkosti). Vyhýbať by sme sa mali prílišnej fyzickej činnosti, je to čas vrcholu duševných schopností.

 

11.-13. hodina

Zvýšená aktivita srdca. Nevhodné na príjem veľkého množstva potravy. Odporúča sa krátky spánok alebo mierna fyzická aktivita.

 

13.-15. hodina

Obdobie vrcholu tenkého čreva. Postupne sa zvyšuje fyzická aktivita.

 

15-17. hodina

Vrchol práce močového mechúra. Odporúča sa pitie bylinkových čajov a šport. Tráviaci systém je schopný prijať výdatné jedlo, nastáva druhý výkonnostný vrchol.

 

17.-19. hodina

V činnosti sú obličky. Je potrebné vylúčiť škodlivé látky - tuky, cukry, soľ, chemikálie, káva, alkohol, chlad, stres.

 

19.-21. hodina

Do činnosti sa dostáva obal srdca. Vrchol senzibilnej aktivity. Najvhodnejší čas pre pôsobenie antibiotík alebo aplikáciu krému na bolestivé miesta.

 

21.-23. hodina

Doba činnosti trojitého ohrievača. Prebieha príprava tela na spánok, preto je nevhodné fajčiť, jesť alebo akokoľvek aktivovať organizmus.

 

 


Kontakt

Salón krásy Monika
Areál zdravia - Galanta /Bývalá stará nemocnica/
0905 692091